Dopravní společnost CEE Logistics a.s. oznámila akvizici distributora čerstvých potravin a nápojů Gistrans Czech Republic s.r.o.

8.11.2021

Dopravní společnost CEE Logistics a.s. oznámila akvizici společnosti Gistrans Czech Republic s.r.o., distributora čerstvých potravin a nápojů. Společnost Gistrans Czech Republic s. r. o., která byla doposud českou pobočkou anglické společnosti GIST LTD., patřící do skupiny The Linde Group, se tak zároveň stává dalším členem logistické skupiny Matteli Group, které je společnost CEE Logistics a.s. součástí.

Společnost CEE Logistics tímto nákupem posiluje své působení nejen na poli mezinárodní kamionové dopravy, ale také na vnitrostátním trhu v oblasti retailu. Společnost Gistrans vykázala v roce 2020 obrat více než 330 mil. Kč a její vozový park zahrnuje přes 100 nákladních vozidel.
„Akvizicí této společnosti jsme rozšířili portfolio námi nabízených služeb a potenciálu této společnosti chceme maximálně využít. Zároveň pokračujeme v naplnění naší dlouhodobé strategie, stát se jedním z leadrů na poli logistiky v rámci celé střední a východní Evropy,“ uvedl Josef Nový, CEO společnosti CEE Logistics.

„Společnost Gistrans působí na českém trhu již více než 20 let a specializuje se na přepravu potravin v režimu ambient, ale i na přepravu chlazeného a mraženého zboží. Stejně jako pro společnost CEE Logistics, je našim primárním zájmem být pro naše zákazníky silným a stabilním partnerem,“ doplnil k akvizici Jakub Galda, ředitel pobočky VKD společnosti Gistrans.

Společnost Gistrans ponese nový obchodní název CEE Fresh Food Logistics s.r.o. a společně se CEE Logistics je sedmou logistickou společností skupiny Matteli Group, vykazující obrat 130 mil. Eur za rok 2020.


CEE Logistics a.s.
Společnost CEE Logistics a.s. je součástí nadnárodní skupiny Matteli Group. Společnost byla založena v roce 2011 a jejím hlavním sídlem jsou Pardubice. Jedna z největších dopravních firem na českém trhu své aktivity dynamicky rozšiřuje a působí po celé Evropě. Společnost CEE Logistics operuje moderním vozovým parkem. Díky široké nabídce služeb, silnému zázemí, využívání nejnovějších technologii a profesionálnímu týmu lidí je CEE Logistics strategicky se rozvíjející společností směřující k poskytování služeb 4PL PROVIDER.

Gistrans Czech Republic s.r.o.
GISTRANS Czech Republic s.r.o. je českou pobočkou anglické společnosti GIST LTD., patřící do skupiny
The Linde Group. Společnost GISTRANS Czech Republic s.r.o byla založena koncem roku 1996. Je významným dodavatelem logistického servisu v segmentu FMCG a držitelem certifikátu ISO 22000. Hlavní činností společnosti je komplexní logistický servis, a to s důrazem na ekologii a bezpečnost, která je klíčovou prioritou.

Matteli Group
Skupina Matteli Group je investiční holdingovou společností. Skupinu tvoří české i zahraniční dopravní a logistické společnosti, poskytující široké spektrum služeb napříč segmentem logistiky v rámci celé Evropy. Cílem Matteli Group je strategický rozvoj skupiny organickým růstem jednotlivých společností i cílenou akviziční činností. V současné době je součástí skupiny 7 společností.