Obnova vozového parku

31.8.2018

Česká dopravní společnost CEE Logistics a.s. patří mezi společnosti zajištující komplexní logistické služby s podporou vlastního vozového parku. Ten v současné době čítá více než 385 vozů. Během roku 2018 společnost obnoví 22% procent stávající flotily a to nákupem celkového počtu 85 vozidel. Společnost překročila v první polovině letošního roku svůj plánovaný obrat o 2% a v podobném duchu očekává i výsledky druhého pololetí. „Blíží se podzimní měsíce, tedy hlavní sezóna v našem oboru a je důležité, abychom byli připraveni. Nejen proto jsme největší část obnovy vozového parku v letošním roce směřovali na letní prázdniny a začátek školního roku. Konkrétně v září bude během jednoho týdne předáno našim řidičům 21 vozů,“ uvedl provozní ředitel společnosti Jan Novák.  

Více než 2/3 nového vozového parku jsou již cíleny na konkrétní projekty klíčových zákazníků společnosti a podle toho byla i vozidla objednávána. „Nakupujeme jak tahače, tak i tandemové soupravy, respektive soupravy s výměnnými nástavbami. Všechna vozidla jsou vybavena nejmodernější technikou včetně nejvíce potřebných bezpečnostních asistentů, kterými jsou asistent hlídání jízdy v pruzích, asistent bdělosti a další. Adaptivní tempomat či nezávislá klimatizace jsou u našich vozidel standardem. Celková bezpečnost vozů se obecně zvyšuje, například kabiny mají zpevněné sloupky, které českému řidiči při pádu mostu v Janově zachránily život,“ uvedl Přemysl Kalousek, provozní manažer CEE a v popisu nového vozového parku pokračuje: „Navyšujeme také počet vozidel s možností vyššího kilometrického nájezdu pro potřeby nepřetržitých provozů našich zákazníků.“ doplňuje informace Kalousek.

Obnova vozového parku je pro dopravní firmy důležitá. Jestli je auto staré dva roky nebo pět let často rozhoduje i o tom, zda firma projekt získá, nebo jak snadno zajistí pro taková auta řidiče. Společnost CEE dobu obnovy vozového parku výrazně zkracuje. V současné době se ji podařilo díky prosperitě stáhnout nastavení operativního leasingu z 60 na 48 měsíců. „Obnovu vozidel realizujeme každý rok a budeme v tom pokračovat i v letech následujících. Mít špičkovou, nejnovější techniku je pro nás důležité i z hlediska bezpečnosti provozu na silnicích. Druhou stránkou je také ekologická zátěž. Jsme sice dopravní společnost, ale ani k životnímu prostředí nezůstáváme lhostejní. Díky zkrácení doby operativního leasingu nebude již v příštím roce náš vozový park obsahovat žádná vozidla s jinou emisní normou než EURO 6. Testujeme také vozidla na alternativní paliva,“ uzavřel Jan Novák, provozní ředitel společnosti.

This website of CEE Logistics a.s. uses cookies. By using this website, you acknowledge that you are aware of the storage and use of cookies. Find out more here.